Skip navigation links
صفحه اصلی
درباره شرکت
پروژه‌ها
مناقصات
فرصت‌های شغلی
ارتباطات

 

خدمات يكپارچه حفاري:

شركت توسعه پتروايران با هدف تأمين سه نياز حفاري ( مديريت ، خدمات و تجهيزات حفاري ) براي كليه طرح‌هاي توسعه‌ ميادين نفت و گاز ، انجام عمليات حفاري ،  ارائه سرويسهاي يكپارچه ، تأمين و افزودن دستگاه‌هاي حفاري مجهز به  فن آوري هاي جديد و توسعه توانمندي نيروي انساني به صنعت نفت ايران  اقدام به ورود به حوزه تامين خدمات حفاري نموده است.

  پتروايران با سابقه توسعه ميادين فروزان و اسفنديار، هنگام، آزادگان و سلمان ، تاسيس و توسعه  مجموعه‌اي براي ارائه اين خدمات را گام مهمي در تكميل زنجيره ارزش خود در صنعت نفت و گاز مي‌داند و با وجود تيم فني بسيار توانمند بالادستي و وجود نيروهاي انساني متخصص در مديريت حفاري و مهندسي چاه‌هاي گازي و نفتي، تكيه گاه محكمي در توسعه و گسترش هلدينگ حفاري فراهم مي آورد.

مديريت عمليات، تجهيزات حفاري و تامين سرويس‌هاي يكپارچه سه ركن اساسي در پايه‌گذاري، توسعه و سرمايه گذاري در اين زمينه بوده است. سرمايه‌گذاري‌هاي روز افرون در صنعت نفت و گاز ايران و ايجاد ظرفيت‌هاي جديد براي بكارگيري خدمات حفاري و سهم قابل توجه هزينه تامين اين خدمات در اجراي طرح‌هاي توسعه‌اي ضرورت توجه جدي به افزايش ارائه خدمت و سرمايه‌گذاري گسترده‌تر در اين زمينه با حفظ استانداردها و استفاده از عمليات و دانش روز دنيا را ايجاب مي‌نمايد.

شركت توسعه پتروايران تكميل زنجيره ارزش خود را تنها در ارائه تمامي سرويس‌هاي حفاري را در قالب سرويس‌هاي يكپارچه (Integrated Services) و در راستاي تأمين اطمينان مشتريان پيگيري مي‌نمايد. پتروايران با شناسايي شركت‌هاي معتبر داخلي و خارجي از روش‌هاي JV، خريد سهام، كنسرسيوم و ... ، اقدام به تشكيل شركت‌هاي جانبي تخصصي در سرويسهاي حفاري نموده است و با احداث مراكز عملياتي در جزاير و سرزمين اصلي ، خريد تجهيزات مناسب و مرغوب و آموزش و بومي سازي فن آوري از طريق آموزش دائمي نيروي انساني ، بطور جدي در سرمايه گذاري و توسعه كليه سرويسهاي حفاري اقدام كرده است.

همچنين از ديگر اهداف اصلي شركت، مديريت و نگهداري دستگاه حفاري و عملياتي كردن آن همراه با سرويسهاي ملزوم آن با توجه به نياز توسعه ميادين نفت و گاز خصوصا ميادين مشترك در ايران و همچنين حضور در پروژه هاي بين المللي مي باشد.

 تسريع در انجام فرآيند خريد ، اجاره دستگاه حفاري و تجهيز آن به مديريت هاي وابسته همچون لجستيك و عمليات و در اختيار قرار دادن اين مجموعه به صنعت نفت و گاز در خشكي و دريا از مهمترين اهداف شركت پتروايران مي باشد.

 

 

 

خط مشي HSEQ:

در خدمات حفاري شركت توسعه پتروايران توجه به مسائل بهداشت، ایمنی و محیط زیست یک ارزش است. هدف ما رسیدن به توسعه پایدار، ایجاد محیط کاری ایمن، بهبود کیفیت زندگی کارکنان، مشتریان و جامعه و پیشگیری از صدمه به اموال و محیط زیست می باشد. اعتقاد داریم که عملکرد خوب HSEQ، بخشی جدایی ناپذیر از مدیریت کل سازمان است و یک سیستم مؤثر HSEQ منجر به بهره وری، کیفیت و سود دهی خواهد شد.

  تعهدات ما            

§         شناسایی، ارزیابی و مدیریت تمامی مخاطرات بهداشت ایمنی ومحیط زیست در شرایط معمول، تغییر وبحران

§         پیروی از قوانین ومقررات HSEQ  درهرکجای جهان که کار می کنیم

§         ارتقاء فرهنگ بهداشت ، ایمنی ومحیط زیست و ایجاد فضای ارتباطی باز وسازنده بین مدیریت ، کارکنان وذینفعان

§         پایش ، ارزیابی وبهبود مستمرعملکرد بهداشت ، ایمنی ومحیط زیست از طریق  تعیین استانداردهای عملیاتی، آموزش ، ارزیابیها وممیزیها

§         فراهم نمودن آموزشهای لازم برای کارکنان جهت تقویت فرهنگ خوب HSEQ

§         الزام نمودن پیمانکاران به مدیریت مسائل HSEQ مطابق خط مشی شرکت

§         کاهش ضایعات  و حفاظت ازمنابع وانرژی

بهداشت، ایمنی ومحیط زیست پایه واساس کسب وکار ماست وبالاترین انتظارات را از عملکرد آن داریم. استانداردها واهداف بهداشت ، ایمنی ومحیط زیست خود رادر برنامه ریزیهای کلان کسب وکارمان خواهیم گنجاند به گونه ای که استقرار موثر ویکپارچه خط مشی بهداشت، ایمنی ومحیط زیست تضمین گردد.

 

 

طرح هاي  در دست اجرا:

در حال حاضر بخش خدمات حفاري شركت پتروايران انجام پروژه خدمات يكپارچه حفاري با شركت نفت فلات قاره را به عهده گرفته است.

 

                 

در اين قرارداد شركت پتروايران به عنوان پيمانكار مسؤليت ارائه 12 سرويس حفاري به  8 دستگاه حفاري شامل 6 دستگاه حفاري دريايي در مناطق دريايي نزديك جزاير خارك و سيري و 2 دستگاه حفاري خشكي در جزيره خارك را در چارچوب قرارداد  با شركت نفت فلات قاره برعهده دارد. اين سرويسها شامل سرويس حفاري جهت دار، گل حفاري، پشتيباني، راندن لوله جداري، مانده يابي، سيمانكاري، آويزه آستري، Whipstock، سرويس سرچاهي و لوله مغزي سيار مي باشد كه در چارچوب اين قرارداد شركت پتروايران جهت ارائه مطلوب تر سرويسهاي حفاري برنامه ريزي  و هماهنگي هاي لازم را با شركتهاي سرويس دهنده  انجام مي دهد.

خدمات قابل ارائه:

شركت توسعه پتروايران همزمان با تأمين خدمات حفاري براي شش دستگاه حفاري دريايي و دو دستگاه حفاري خشكي در چارچوب قرارداد با شركت ملي فلات قاره ، خود نسبت به توسعه و ايجاد سرويسهاي مختلف حفاري اقدام كرده است.

در همين راستا، شركت پتروايران با مشاركت  شركتهاي داخلي و خارجي در كليه سرويسهاي حفاري منطبق بر آخرين دستاوردهاي فني و رعايت HSEQ ، قصد دارد تعدادي از سرويسهاي حفاري در دريا و خشكي را در صنعت نفت تأمين كند.

سرويس سيمانكاري/اسيدكاري :

بخش خدمات حفاري شركت توسعه پتروايران هم اكنون جهت ارائه سرويس سيمانكاري اقدام به مشاركت و سرمايه گذاري با شركت نپتا كيش نموده است و آمادگي كامل دارد نيروي انساني لازم و متخصص، برنامه ريزي مواد و تجهيزات لازم ، نصب و تعمير و نگهداري ادوات و تجهيزات مربوط به سيمانكاري و اسيدكاري را تأمين نمايد.

سرويس گل حفاري:

بخش خدمات حفاري شركت توسعه پتروايران اقدام به سرمايه گذاري مشترك با شركت‌هاي معتبر خارجي نموده است و آمادگي كامل جهت ارائه هرگونه خدماتي در زمينه تأمين نيروي انساني متخصص، برنامه ريزي مواد و تمامي افزاينده هاي خاص را دارا مي باشد.

سرويس حفاري جهت دار:

بخش حفاري شركت توسعه پتروايران جهت ارائه سرويس حفاري جهت دار اقدام به مشاركت و سرمايه گذاري مشترك با شركتهاي حرفه اي در زمينه Directional Drilling / MWD / LWD / Gyro نموده است . و در حال حاضر در چارچوب قرارداد با شركت نفت و گاز فلات قاره اين خدمات را تأمين مي كند و در اين راستا آمادگي كامل جهت حضور در در پروژه هاي ديگر  را دارا مي باشد.

سرويسهاي راندن لوله جداري و مانده يابي:

شركت تو سعه پتروايران جهت ارائه سرويس راندن لوله جداري  اقدام به سرمايه گذاري گسترده براي ارائه خدمات به حداقل 6 دستگاه حفاري دريايي  نموده است  و در آينده اي نزديك آماده ارائه  خدماتي مطلوب  در چارچوب طرح هاي ديگر را خواهد داشت.

سرويس  Wireline (نمودارگيري):

شركت توسعه پتروايران جهت ارائه خدمات نمودارگیری با فناوریهای جدید اقدام به مشاركت و سرمايه گذاري مشترك با شركتهاي حرفه اي نموده است و هم اينك اين امكان را دارد كه خدمات زير را با بالاترين ميزان مطلوبيت ارائه نمايد:

§         ارائه خدمات فناوریهای جدید در  نمودارگیری شامل  ابزارهای تصویری حفره باز و در لوله جداري ، اندازه گیری فشار مخازن و نمونه گیری از مخزن جهتPVT با استفاده از ماژول پمپ ، اندازه گیری نسبت کربن اکسیژن با استفاده از ابزار مانیتورینگ اشباع مخزن (RSMT) و نمودارگيري با لوله هاي حفاري (TLC)

§         خدمات کلیدی مشبک کاری شامل مشبک کاری لوله مغزی، مشبک کاری با عمق نفوذ بالا (Deep Penetration)، مشبک کاری با چگالی بالا (HSD)، مشبک کاری با لوله مغزی (TCP)و مشبک کاری توسط لوله مغزی سیار.

           

 

 .

 

 

  

Copyright © 2010 PEDCO ICT Department - All Rights Reserved